Sanatorium Kudowa Zdrój

Sanatorium Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój ze względu na to, że jest miejscem wypoczynkowym oraz uzdrowiskowym może pochwalić się sanatoriami. Jeżeli nie chcemy jechać do sanatorium, to możemy wypoczywać w pensjonatach, gdzie możemy wynająć sobie pokoje i apartamenty.

Sanatoria zlokalizowane w Kudowie Zdrój

Jednym z sanatoriów jest Zameczek. Leży on w samym centrum parku zdrojowego, dlatego też bardzo dużo kuracjuszy go wybiera. Kuracjusze w Zameczku mogą korzystać z bardzo wielu atrakcji takich jak: baseny, które mają podwodne masaże, sauny, do dyspozycji są zwykłe sauny oraz sauny śnieżne, które bardzo dobrze wpływają na krążenie. Zameczek do dyspozycji gości również ma strefę piękna oraz siłownię.
Kolejnym kompleksem sanatoryjnym jest Polonia. Polonia jest przepięknym miejsce, które zadziwia wszystkich kuracjuszy. Również goście odwiedzający gości Polonii w miejscowości Kudowa Zdrój są zachwyceni widokami jak również zielenią otaczającą to miejsce. Polonia ze względu na swoje walory jest miejsce cichym. Z tego względu niektóre osoby napisały książki pod wpływem emocji jak również powstał film o tym przepięknym miejscu. Sanatorium Polonia to bardzo luksusowy pensjonat. Tutaj do dyspozycji mamy apartamenty dla wymagających gości.
kudowa zdrójKolejnym sanatorium położonym w Kudowie Zdrój jest Sanatorium Koga. Jest ono bardzo rodzinne i położone w bardzo cichej okolicy. To tutaj trafiają osoby z nadwagą czy też cukrzycą. Jeśli chcemy zrzucić parę kilogramów z pewnością powinniśmy się tutaj udać. Do dyspozycji jest bardzo wykwalifikowana kadra lekarzy oraz sanitariuszy, którzy pod swoim okiem pomagają ludziom otyłym zrzucić parę kilogramów lub też pomagają zastosować dietę na lepsze samopoczucie.
Sanatorium Koga szczególnie polecane jest osobom z nadwagą. Takie sanatorium można nazwać pensjonatem, choć nie wynajmiemy sobie w nim normalnego pokoju czy apartamentu.

Na terenie Kudowy Zdrój do dyspozycji mamy jeszcze Sanatorium Zacisze. Jest to przepiękne miejsce leżące niedaleko Gór Stołowych. Z tego względu, że jest ono położone u podnóża gór kuracjusze mogą odbywać długie spacery pośród zieleni, a gdy się zmęczą do dyspozycji mają bardzo eleganckie pokoje. Kudowa Zdrój również słynie z sanatorium Jagusia. Jest to sanatorium polecane szczególnie dzieciom, które mają nadwagę oraz borykają się z problemami narządów ruchu czy też ze schorzeniami reumatoidalnymi jak również endokrynologicznymi.