Skóra do nauki tatuowania

Skóra do nauki tatuowania

Większość z nas uczyła się sztuki tatuażu w praktyce, od bardziej doświadczonych kolegów. Miało to bardzo różne efekty. Niektórzy z nas łapali techniki w locie i szkolili się piorunująco szybko. Inni zaś popełniali błędy, większe czy mniejsze, za które najczęściej zbierało się instruktorom, odpowiadającym za naukę młodych tatuatorów. Tylko okazjonalnie trenowaliśmy na kawałkach skór z odrzutu.

Syntetyczne skóry do ćwiczeń tatuatorskich

sztuczna skóra do tatuażuByły bardzo dobrym narzędziem do ćwiczeń, choć były z oczywistych względów jednorazowe, i zużywały się bardzo szybko. Nie były też tanie, a środki przeznaczone na materiały szkoleniowe bardzo szybko były wydawane na takie narzędzia. Pojawienie się syntetycznych skór, które mogły być użyte do ćwiczenia wykonywania tatuażu przyjęliśmy więc z entuzjazmem. Sztuczna skóra do ubrań nie nadaje się bowiem do tatuowania, a prawdziwa jest droga. Sztuczna skóra do tatuażu okazała się więc idealnym rozwiązaniem problemu narzędzi do ćwiczenia sztuki. Materiał ten jest złudnie podobny do prawdziwej skóry, i pozwala tatuatorom na dokładne poznanie wielu różnych technik wykonywania tatuażu, zachowywania najwyższej ostrożności czy tworzenia dzieł na powierzchniach bardzo nierównych. Skóry treningowe można dostać zarówno w płatach rozciągniętych na drewnianej czy metalowej ramie, jak i w formie ramion manekina. Te ostatnie są doskonałym narzędziem do uczenia młodych tatuatorów, gdyż wykonywanie tatuaży na nich nie różni się od tatuowania żywego klienta.

Manekiny mogą nawet symulować nadmierne krwawienie, by szkolić tatuatorów w radzeniu sobie właśnie z takimi sytuacjami. Nie są to narzędzia jednorazowe, gdyż skóra może być czyszczona za pomocą wielu silnych preparatów do usuwania tuszy i konserwowana tak by móc być użytą ponownie.