Słupki zabezpieczające chodnik

Słupki zabezpieczające chodnik

 

Ze względu na fakt, iż chodnik bezpośrednio sąsiaduje z jezdnią, po której poruszają się samochody, bardzo często zachodzi konieczność odpowiedniego zabezpieczenia jego przestrzeni. Na rynku możemy znaleźć różne rozwiązania, które mają na celu dać pieszym bezpieczeństwo. Jednym z nich są słupki, które umieszczane są w powierzchni chodnika.

Stosowane słupków chodnikowych

słupki chodnikoweAby zastosowanie popularnych słupków chodnikowych miało sens, należy wyznaczyć miejsca, w których nie znajdują się przejścia dla pieszych, a jednocześnie odnotowuje się wzmożony ruch samochodowy. Słupki chodnikowe realizowane są w różnych wysokościach, dzięki czemu osoby odpowiadające za bezpieczeństwo w ruchu drogowym zawsze mogą dopasować odpowiednie rozwiązanie do potrzeb danej ulicy. Słupki chodnikowe, jak zostało to już wspomniane, umieszczane są w powierzchni chodnika, w jego części graniczącej z ulicą. Słupki wmurowane są w chodnik w taki sposób, by samochód, którego kierowca straci panowanie nad kierownicą nie stwarzał zagrożenia dla osób poruszających się chodnikiem. W momencie, gdy w danym miejscu znajdują się słupki chodnikowe, a samochód zjedzie w sposób niekontrolowany w kierunku chodnika, zostanie zatrzymany właśnie przez słupki. Słupki tego typu zapobiegają również parkowaniu na chodnikach. Jest więc to rozwiązanie, z którego szczególnie często korzystają duże miasta, które borykają się z częstymi wypadkami i parkowaniem na chodnikach.

Słupki, które są zaprojektowane zostały z myślą o tym, by gwarantować bezpieczeństwo pieszym, bardzo często pojawiają się w bliskim sąsiedztwie szkół i przedszkoli. Urzędnicy miejscy i drogowcy doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że są to punkty newralgiczne w każdym mieście, które wymagają szczególnej opieki i ochrony pod względem bezpieczeństwa.