Specjalna polerka do podłogi

Specjalna polerka do podłogi

W każdym miejscu, czy to będzie prywatne mieszkanie, czy hotel, podłoga odgrywa bardzo duże znaczenie, zarówno pod kątem wrażeń estetycznych, jak i pod kątem praktycznym. Podłoga powinna być dopasowana do wyglądu wnętrza, do jego przeznaczenia oraz do stopnia jego użytkowania. Mocno eksploatowane podłogi powinny być przede wszystkim trawłe i odporne na uszkodzenia.

Nabłyszczamy drewniany parkiet

polerki do parkietuKiedyś w większości wnętrz stosowano podłogi wykonane z drewna. Im był ktoś bogatszy, tym na lepszą podłogę mógł sobie pozwolić. Do dzisiaj w wielu zabytkowych pałacach czy zamkach możemy podziwiać drewniane podłogi, będące prawdziwymi dziełami sztuki. We współczesnych aranżacjach stawia się raczej na prostotę, a podłogi coraz rzadziej wykonywane są z drewna. W większości aranżacji rządzą panele podłogowe. Mimo to drewniane parkiety nadal są kupowane, zarówno do domów, jak i do hoteli, na przykład. Podłoga drewniane pokryta jest zazwyczaj warstwą specjalnego lakieru, który mają nabłyszczyć. Użytkowanie powoduje, że podłoga matowieje. Na szczęście w sklepach dostępne są profesjonalne polerki do parkietu, czyli nieduże maszyny, które czyszczą, a jednocześnie nabłyszczają parkiet. Stosuje się je przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, w hotelach czy teatrach. W domach raczej mało kto ma taką polerkę. Żeby nabłyszczyć podłogę w domu najczęściej zamawiamy specjalistów, którzy przyjeżdżają z taką polerką do parkietu właśnie.

Podłogi drewniane, mimo tego, że są obecne wypierane przez panele podłogowe, nadal pojawiają się w naszych domach, hotelach lub innych budynkach użyteczności publicznej. Drewniane parkiety wymagają regularnej pielęgnacji, na przykład w postaci polerowania. Do tego wykorzystuje się specjalny sprzęt, który nabłyszcza podłogę