Stworzenie makramy z kolorowego sznurka

Stworzenie makramy z kolorowego sznurka

W ostatnim czasie dużą popularność zdobyły makramy. Dekoracje ze sznurka prezentują się niezwykle efektownie. Mogą być stosowana do dekoracji wesela. Pasują do stylu nowoczesnego, jak również bardziej rustykalnego. Najczęściej można je ujrzeć na ścianach. Jednak taka technika daje możliwość stworzenia innych elementów takich jak m.in. torebka, kwietnik, dywan.

Wybór kolorowego sznurka do makramy 

kolorowy sznurek do makramyMakrama wygląda niebanalnie w postaci różnego typu biżuterii. Jest to świetny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Jednak zanim zaczniemy naukę robienia tego typu dekoracji, ważny jest odpowiedni wybór zwoju sznura. Dostępne jest wiele rodzajów sznurków, jednak nie każde mają odpowiednie właściwości. Takie produkty możemy kupić w każdym sklepie pasmanteryjnym lub zamówić ze sklepu internetowego. Najpopularniejsze są rzemyki bawełniane, które są przyjazne dla środowiska. Naturalne liny są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt. W sklepach możemy znaleźć kolorowy sznurek do makramy, w niebanalnych odcieniach. Produkty mają zróżnicowaną grubość. Od wybranego projektu zależy jakiej grubości sznureczek będziemy potrzebować. Do zrobienia takiej dekoracje potrzebny będzie również patyk. Możemy kupić patyk bambusowe lub znaleźć jakiś grubszy badyl w parku. Wystarczy tylko go umyć i ostrugać. Na wielu portalach można znaleźć krótkie filmiki instruktażowe jak wykonać piękne ozdoby z bawełnianego kordonka. Istnieje wiele technik tworzenie splotów.

Na początek najlepiej wybierać proste techniki lub próbować samemu improwizować. Wystarczy kilka splotów i można cieszyć się imponującą dekoracją w domu. Najpopularniejsze są wiązania płaskie. Dodatkowo możemy stworzyć indywidualny projekt, dodając koraliki, piórka. Ważne jest odpowiednie stanowisko do pracy, będziemy potrzebować stojącego wieszaka.