Stylowe, nowoczesne obrusy

Stylowe, nowoczesne obrusy

Wiele lat temu moja babcia dała mamie w prezencie różne dodatki do domu. Można tam było znaleźć między innymi własnoręcznie robione serwetki z koronki, haftowane ściereczki i różne ozdoby. Babcia miała naprawdę ogromny talent. Robiła też całe haftowane obrusy, które były u nas tradycją, na przykład na święta. Niestety, po latach już się wysłużyły.

Oryginalny obrus do jadalni

nowoczesne obrusyTrzeba więc było kupić nowe. Jednak nie mogły być to jakieś zwykłe obrusy. Musiały dorównać tym własnoręcznie robionym przez babcię. Dlatego postawiliśmy na nowoczesne obrusy tworzone z pasją. Znaleźliśmy je w takim malutkim sklepiku. Długo szukaliśmy czegoś, co by nam pasowało, aż w końcu jakaś koleżanka mamy poleciła jej ten sklep. Były to porządnie wykonane obrusy, z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół. Przyznam, że kilka spodobało mi się nawet bardziej, niż obrusy babci. Obrusy były bardzo oryginalne i super się prezentowały. Nie były takie tradycyjne, tylko miały różne ciekawe wzory, na przykład, na całej długości po środku jakieś delikatne zdobienie, które rzucało się w oczy i sprawiało, że cały obrus był wyjątkowy. Mama zaakceptowała kilka obrusów, chociaż zawsze sceptycznie podchodziła do nowości, co wcale nas nie zaskoczyło, bo naprawdę były super. Można było cały czas na nie patrzeć. Sprawdziliśmy, że są wykonane z dobrych materiałów, które na pewno szybko się nie podrą i będą nam dobrze służyć. Wzięliśmy kilka obrusów od razu.

Obrusy bardzo dobrze sprawują się do teraz, chociaż minęło już dużo czasu. Nawet pranie dzielnie znoszą i plamy ładnie z nich schodzą. Ostatnio pobrudziliśmy jeden trochę barszczem i już się baliśmy, że będzie po nim. Jednak przetrwał ten atak i dalej dobrze nam służy, tak jak pozostałe obrusy, które zakupiliśmy.