Światło w wieczornym ogrodzie – lampy ogrodowe

Światło w wieczornym ogrodzie – lampy ogrodowe

Odpowiednie lampy ogrodowe, są równie ważne jak dobór roślin czy inne elementy architektury w ogrodzie. Oświetlenie pomaga się poruszać w nocy po ogrodzie oraz przedłuża czas korzystania z ogrodu. Jeśli nie wiemy gdzie lampy powinny stać w ogrodzie, najłatwiejszym sposobem jest sprawdzenie latarką którym miejscu najlepiej oświetlić ogród.

lampy ogrodoweLampa umieszczona za roślinami i emitująca światło przesączające się przez liście pomoże nam stworzyć romantyczny nastrój, jednak światło nie może być zbyt silne, bo zniszczy rośliny a efekt może być nie korzystny dla pięknego wyglądu ogrodu. Instalację takich oświetleń są dość skomplikowane, dlatego powinniśmy poprosić fachowca by za nas to zrobił. Dzięki temu wiemy że będzie to zrobione na pewno dobrze. Instalacje powinny być wodoszczelne, wiadomo że takie lampy ogrodowe będą narażone na styczność z wodą, podczas pryskania ogrodu.
Dla wygody użytkowania, elektryk powinien zainstalować przełącznik tak, by łatwo można było włączyć i wyłączyć światła w ogrodzie. Lampy ogrodowe mają różną stylistykę, wielkość i kształt. Produkowane są z żeliwa, aluminium i tworzywa sztucznego w przeróżnych kolorach. Jednak cały czas są modne lampy w kolorach czarnych lub ciemnozielonych. Lampy ogrodowe można podzielić na lampy żeliwne. Takie lampy są bardzo ciężkie i ulegające częstej korozji.
Lampy żeliwne można spotkać w parkach lub na ulicach. Lampy aluminiowe są coraz modniejsze ponieważ aluminium to tworzywo lekkie, które można malować na wiele kolorów. Lampy z tworzywa sztucznego to lampy o różnych kształtach, bardzo stabilne oraz lekkie. Takie lampy najczęściej spotykane są w ogrodach. Każdy ogród powinien posiadać lampy ogrodowe, które pokazują nam urok domu jednorodzinnego oraz ogrodu w nocy.

Dzięki nim możemy siedzieć o wiele dłużej w ogrodzie, nie martwiąc się że nic nie zobaczymy, lub potkniemy się o coś na trawie. Dzięki lampom jest jaśniej, drogi są oświetlone oraz pokazują nam magię i romantyzm ogrodu, który zbudowaliśmy własnymi rękami.