Szambo nie tylko dla domu

Szambo nie tylko dla domu

  • Post author:
  • Post category:Dom

Odprowadzanie ścieków w domach jest priorytetem, gwarantującym bezpieczeństwo sanitarne nie tylko dla mieszkańców tego domu, ale także dla wszystkich okolicznych użytkowników terenów. W dawnych czasach tak nie było. Ścieki płynęły rynsztokami miast i były przyczyną wielu chorób, w tym także groźnych epidemii. 

Szczelność szamb gwarancją czystości środowiska

szamba szczelne plastikoweW średniowieczu z powodu epidemii zginęło około 75% mieszkańców Europy. Bezpośrednim powodem były oczywiście szczury, ale to właśnie one pławiły się w odpadkach i płynących ściekach. Gdyby wtedy były szamba, epidemia nie objęłaby tak dużej ilości ludzi. Niestety, wtedy nie było szamb. Dziś mamy to szczęście, że możemy zainstalować we własnym domu szambo, które będzie magazynować nasze ścieki. Oczywiście, takie szambo należy co jakiś czas czyścić, ale i z tym nie ma problemu. Wystarczy zamówić szambiarkę, by pozbyć się ścieków z szamba. Jak często się to robi? Wszystko zależy od ilości mieszkańców danego domu, oraz użytkowania urządzeń sanitarnych w łazienkach i kuchniach. Dzisiejsze szamba – to nowoczesne urządzenia, produkowane przede wszystkim ze stali, czy betonu. Ale coraz częściej do produkcji szamb używa się poliestru (specjalnego plastiku). Można zakupić takie szamba szczelne plastikowe, aby mieć pewność, że nic nie wydostanie się z nich na zewnątrz i tym samym nie przyczynimy się do zanieczyszczenia środowiska. Szczelność szamba jest też gwarancją, że nikt nie „przyłoży” nam mandatu, a i takie rzeczy się dzieją, jeśli ktoś ma nieszczelny zbiornik na ścieki.

Zbiorniki na ścieki z poliestru są bardzo odporne na nacisk ziemi. Można je zakopać nawet na 2 metrach. Jest to trzy razy więcej, niż zalecają producenci szamb betonowych. Mamy więc możliwość schowania całości szamba pod ziemią, aby nikt nie czuł się niekomfortowo.