Szklana oranżeria przydomowa

Szklana oranżeria przydomowa

Wielu z nas marzy o tym aby mieć ogród zimowy. Często mamy w swoich domach i ogrodach rośliny, które lubią zimować z dala od mrozu i chłodu. A ich przechowywanie w okresie zimowym jest kłopotliwe i często kończy się niepowodzeniem.

Szklany ogród zimowy – oranżeria 

oranżerieLudzie coraz chętniej i częściej decydują się na budowę oranżerii, która może mieć bardzo wiele różnych zastosowań. W zimne, chłodne dni gdy za oknami prószy śnieg są ochroną dla naszych ciepłolubnych roślin. W lecie służyć mogą za przedłużenie salonu, gdzie wraz ze znajomymi możemy pić kawę i podziwiać roślinność. Wielu marzy o tym aby mieć taki szklany salon. Jednak przed decyzją o budowie takiego pomieszczenia warto zastanowić się jakie będzie główne przeznaczenie tego miejsca. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać odpowiedni materiał budowlany, który zagwarantuje nam, że szklany pokój będzie wypełni funkcjonalny. Oranżeria powinna być nie tylko efektowna ale i praktyczna. Przydomowa oranżeria może nie tylko być schronieniem dla naszych roślin, ale również miejscem relaksu po ciężkim dniu w pracy. Budując oranżerie należy starannie wybrać dla niej miejsce. Musimy pamiętać o kierunkach świata. Oranżeria nie powinna znajdować się po północnej stronie budynku, gdyż nie dochodzić będzie tam dostateczna ilość promieni słonecznych i nasze rośliny nie będą miały dostatecznej ilości światła. Najlepiej oranżerię postawić po wschodniej, zachodniej lub południowo-wschodniej stronie budynku. Odradza się również ustawienie szklanych ogrodów od południowej strony, gdyż w upalne dni promienie słoneczne mogą sparzyć liście naszych roślin, a w oranżerii będzie jak w tropikach. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wentylowanie szklanych ogrodów lub ich dogrzewanie, tak aby korzystać mogli z nich wszyscy domownicy zarówno w okresie letnim jak i zimowym.

Zimowe ogrody to bardzo szczelne i ciężkie konstrukcje. Szklane ściany potrafią ważyć nawet kilka ton. Aby cieszyły nas przez długie lata należy zadbać o to, aby postawione zostały przez profesjonalne firmy, które mają wiedzę oraz narzędzia niezbędne do wznoszenia takich konstrukcji.