Tani węgiel do pieca

Tani węgiel do pieca

Wraz z mężem kupiliśmy nieruchomość na przedmieściach. Oboje byliśmy bardzo szczęśliwi gdyż naszym marzeniem było zamieszkanie poza miastem. Mieliśmy dobre połączenie do ścisłego centrum i bez przeszkód mogliśmy dojeżdżać codziennie do miasta do pracy.

Tani opał ekogroszek

węgiel ekogroszekDom który kupiliśmy wymagał sporego remontu pomieszczeń. Jednak nasi poprzednicy, którzy dom remontowali wymienili całą instalację elektryczną, kanalizację i wszystkie rury oraz zajęli się ogrzewaniem. Wcześniej dom zamieszkiwała starsza pani, która paliła w piecach kaflowych. Konieczne stało się poprowadzenie całej instalacji oraz montaż pieca i kaloryferów. Wcześniej mieszkając w bloku nie martwiliśmy się o ciepłą wodę i ogrzewanie. Teraz musieliśmy dostosować się do nowych warunków, ale również nauczyć się obsługi pieca. Piec był nowy i w bardzo dobrym stanie. Poprzedni właściciel umówił się z nami na spotkanie aby wytłumaczyć nam jak palić w piecu na ekogroszek. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z paleniem więc byłam bardzo ciekawa jak to wszystko się odbywa. Gdy tylko okazało się że węgiel ekogroszek jest bardzo ekonomiczny i bardzo kaloryczny odetchnęłam z uglą. Bałam się, że pół naszego podwórka będzie w węglu. Ekogroszek by ułatwić transport pakowany jest w dwudziestopięcio kilowe worki, które można łatwo przechowywać w kotłowni. Łatwość przewożenia oraz składowania węgla była jedną z wielkich zalet tego produktu. Oprócz tego piec na ekogroszek, sam dozuje sobie ilość węgla i nie ma konieczności doglądania pieca co kilka godzin. Ten sposób opalania domu jest ekonomiczny oraz mało absorbujący.

Ogrzewanie domu ekogroszkiem nie jest wcale takie trudne i kłopotliwe. Dobra cena opału oraz możliwość zakupu go w workach ułatwia znacznie sprawę. Dzięki temu, że węgiel dozowany jest za pomocą ślimaka nie ma konieczności doglądania pieca co kilka godzin.