Trudne początki własnego salonu fryzjerskiego – hurtownia fryzjerska

Trudne początki własnego salonu fryzjerskiego – hurtownia fryzjerska

Wielu osobom prowadzenie własnego salonu fryzjerskiego wydaje się bardzo lekkie, łatwe i przyjemne. Oczywiście w późniejszym czasie tak jest, szczególnie dla osoby, która lubi to co robi i chce pracować w tym zawodzie. Jednak początki własnego biznesu nigdy nie są łatwe. Przede wszystkim trzeba dostosować sprzęt i warunki do istniejących przepisów prawa. Ważnym punktem będzie także hurtownia fryzjerska.

Salon fryzjerski, a hurtownia fryzjerska

hurtownia fryzjerskaTrzeba ją odwiedzić i wybrać najlepszy sprzęt, jaki w niej będzie. Wszystko po to, aby komfort pracy był jak najlepszy oraz oczywiście po to, aby klienci byli zadowoleni z usług salonu fryzjerskiego. Założenie salonu fryzjerskiego nie jest także zbyt łatwe ze względu na rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych. W takim właśnie miejscu koniecznością jest stworzenie odrębnych przestrzeni na szatnię, stanowiska do mycia oraz farbowania włosów, które są wyposażone umywalki z dostępem do ciepłej i zimnej wody.
Jeśli salon fryzjerski będzie miał także w swojej ofercie zabiegi manicure lub inne to wówczas także trzeba stworzyć odrębną ku temu przestrzeń. Każde odrębne pomieszczenie musi mieć powierzchnię co najmniej sześciu metrów kwadratowych. Musi być także oddzielone od innych pomieszczeń. Jeśli w pomieszczeniu będą wykonywane zabiegi pedicure to wówczas konieczne jest aby znajdował się w nim brodzik z bieżącą wodą – zimną i ciepłą. Brodzik może być także przenośny. Przepisów dotyczących salonów fryzjerskich jest naprawdę sporo. Niektóre z nich w bardzo dużym stopniu utrudniają życie nowym przedsiębiorcą. Jeszcze do niedawna istniał przepis, że salon musi być jasno podzielony na część damską i męską. To bardzo często utrudniało życie właścicielom salonów fryzjerskich. Jednak w chwili obecnej przepis ten zniesiono.

Warto wiedzieć, że normy dotyczą także wyposażenia i mebli, które znajdują się w salonie fryzjerskim. Co za tym idzie? Przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że jeśli chcemy spełnić wszystkie normy i wymogi to musimy znaleźć lokal o odpowiedniej wielkości. Nie ma innej opcji. Musimy mieć co najmniej kilka pomieszczeń, w których zakład fryzjerski będzie mógł funkcjonować.