Uniwersalność połączona z nowoczesnością

Uniwersalność połączona z nowoczesnością

Wielu z nas wydaje się, że jeśli coś już ma przypiętą łatkę, że jest nowoczesne, to już nie może być uniwersalne. Jak się jednak okazuje, jest to bardzo duże uproszczenie i co za tym idzie – błędne myślenie. Materiałem, który jest w pełni uniwersalny i któremu można przypisać mnóstwo cech jednocześnie nowoczesnych jest z całą pewnością szkło.

Realizacja świeżych pomysłów za pomocą szkła

Szkło wybierane jest przez wielu architektów i projektantów wnętrz właśnie jako coś, co ma przełamać to co zastane i to co klasyczne. Tak więc od lat z powodzeniem powstają i są sprzedawane różnego rodzaju szklane elementy, takie jak szklane panele, nadruk na szkle, szklane balustrady. I też w naszych mieszkaniach można zauważyć coraz więcej tego szkła, nie tylko w witrynach i w szafkach pod postacią szklanek czy talerzy. Co najczęściej wybieramy z tych szklanych elementów? Otóż chyba najczęściej wybieramy jednak balustrady. Montujemy te szklane zarówno w środku jak i na zewnątrz. Bardzo często wybieramy szkło takie surowe – bez żadnych wzorów, bez koloru.

szklane paneleCi nieco bardziej odważni decydują się na malowanie szkła. Można tworzyć na nim różne przepiękne wzory i wygląda to naprawdę kapitalnie. Po co jednak to robić, skoro jest inny znacznie prostszy sposób na uzyskanie koloru szkła i wymarzonego wzoru? Jaki to sposób? Otóż można podkładać pod szkło, albo między szkło różnego rodzaju płyty kolorowe czy posiadające wzory. Dzięki temu, kiedy dany kolor albo wzór się nam znudzą, będziemy mogli wymienić go na inny. Pewnie niejeden zastanawia się, czy montowanie w domu takich niekonwencjonalnych szklanych elementów to droga sprawa? Otóż okazuje się, że już nie tak bardzo.

Tworzenie takich rzeczy jak szklane balustrady czy szklane panele, jest już czymś popularnym i wiele osób się tym zajmuje, A ponieważ urosła konkurencja, to ceny automatycznie spadły. Dzisiaj można śmiało z jednym budżetem wybierać między elementami drewnianymi albo szklanymi. Należy jednak nie oszczędzać, zwłaszcza w przypadku szkła i dobrze jest wybierać to najbezpieczniejsze dla nas i dla naszych domowników.