Urlop w Polsce czy egzotyczna wycieczka

Urlop w Polsce czy egzotyczna wycieczka

Coraz więcej z nas zamiast wypoczynku nad polskim morzem wybiera dalekie podróże. Ich ceny nie są już tak duże dla przeciętnego Polaka. Chcemy podróżować daleko, zobaczyć ciekawe miejsca i przywieźć piękne wspomnienia z wyjazdu.

Egzotyczna wycieczka jest dobrym pomysłem na urlop

wycieczki egzotyczneWyjazd za granicę na urlop to teraz nie wypad do Bułgarii czy Chorwacji. Mierzymy dalej. Często wybieramy wycieczki egzotyczne. Nie, nie mam na myśli również wyjazdów do Egiptu. Polacy pokochali wycieczki do Chin, Indii czy Tajlandii. Popularna jest też Kuba. Ceny tych wyjazdów obniżyły się w ciągu ostatnich kilku lat i możemy sobie na nie bez problemu pozwolić. Wspomnienia z tak odległej podróży będą niesamowite. Już sam lot samolotem, który trwa czasem kilkanaście godzin, dostarczy nam wrażeń. Na miejscu czeka nas wiele rzeczy, z którymi nie mamy do czynienia w Polsce. W Indiach zwiedzimy przepiękne Tadż Mahal, ale też możemy przejechać się na słoniu. Nawet w ogrodzie zoologicznym nie możemy być tak blisko tych majestatycznych zwierząt. Chiny oferują wycieczkę po Zakazanym Mieście, z pewnością skusimy się też na zakupy w Szanghaju. Gorąca Kuba zapewni nam niezapomnianą zabawę. A może pojedziemy do Kenii? Co powiecie na safari? Dostarczy na widoków, które mogliśmy widzieć tylko w firmach przyrodniczych. No i zastrzyk adrenaliny. Są nawet biura podróży oferujące wyjazd na Antarktydę. Ale to już dla osób szukających specyficznych wrażeń. Najpopularniejsze kierunki egzotycznych wojaży to Chiny, Indie, Kenia, Tanzania i Tajlandia.

Nie zapominajmy o kuchni. Każde z tych egzotycznych miejsc ma swoją niepowtarzalną kuchnię. Może nam smakować albo nie. Warto jednak spróbować lokalnych przysmaków. Nie będziemy mieli na to drugiej okazji. Przywieźmy też trochę aromatycznych przypraw.