Walka z uporczywą wilgocią

Walka z uporczywą wilgocią

Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam kupić dom, który był czysty i pachnący podczas gdy go oglądaliście a następnie pojawiła się wilgoć oraz pleść, która jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia? W takich sytuacjach często zastanawiamy się co jest przyczyną jej pojawienia się. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to wina złej izolacji.

Jak walczyć z pleśnią oraz wilgocią, czyli osuszanie budynku

osuszanie murówKiedy na naszych ścianach pojawia się pleśń lub gdy widzimy, że ściany są wilgotne poszukujemy różnych specyfików, które mają nam pomóc w walce z grzybem. Niestety jednak zawsze tą walkę przegrywamy. Dlaczego? Ponieważ źródło naszego problemu znajduje się głębiej a mianowicie w złej izolacji fundamentów lub jej braku. To jest główną przyczyną pojawienia się grzyba na naszych ścianach. W przypadku uszkodzenia lub braku izolacji fundamentów dostaje się do nich woda gruntowa, która wędruje coraz wyżej i jeśli w porę nie zareagujemy możemy doprowadzić do tego, że naruszy ona konstrukcję budynku przez co będziemy musieli się z niego wyprowadzić, ponieważ grozi to zawaleniem. Jedynym rozwiązaniem jest osuszanie murów. Należy jednak pamiętać o tym, że to zadanie należy powierzyć specjalistom, którzy mają w tym doświadczenie a także ogromną wiedzę bo żeby pozbyć się problemu najpierw musimy znaleźć źródło naszego problemu a następnie przy użyciu dużych „suszarek” osuszyć wszystkie wilgotne mury. Bez tego nie pozbędziemy się problemu na zawsze a jedynie na krótki okres. Jest to tylko jeden ze sposobów na osuszanie, ale i jeden z najtańszych, dlatego najchętniej jest on wybierany przez osoby borykające się z problemem wilgoci.

Jeśli więc mamy problem z nieustająco pojawiającą się wilgocią lub pleśnią to może warto zatrudnić ekspertów, którzy zbadają jego przyczynę a następnie doradzą nam w jaki sposób będziemy mogli się go pozbyć tak, aby już nigdy więcej nie powrócił.