Warunki wynajęcia jachtu

Warunki wynajęcia jachtu

Większość portów – czy to na morzu czy przy jeziorze – oferuje dziś turystom możliwość wynajmu łodzi. Motorowych bądź żaglowych – jak kto woli. Szkoda nie skorzystać z nowych możliwości i atrakcji na wakacjach.

Czarter jachtów – Mazury to świetny sposób na spędzenie majówki

Dlatego warto, będąc w miejscowości wypoczynkowej nad wodą, rozejrzeć się w porcie za taką firmą i wypytać ich o możliwości realizacji takiej usługi jak czarter jachtów – Mazury. Sposób realizacji usługi jest standardowy. Oczywiście najpierw należy zarezerwować daną łódź w wyznaczonym terminie. Jeśli nie znamy tematu, pracownicy firmy doradzą nam, jaką łódź należy wybrać, by odpowiadała naszym oczekiwaniom. Najczęściej sama rezerwacja wiąże się już z koniecznością wpłaty zaliczki.

czarter jachtów - Mazury

Nie zawsze trzeba takiej rezerwacji dokonywać osobiście – możliwa jest i rezerwacja zaoczna (w wersji elektronicznej) i wpłata zaliczki (oraz całej zapłaty) drogą elektroniczną (przelewem). Umowa czarteru jest dostarczana do klienta zgodnie z życzeniem – również drogą elektroniczną bądź tradycyjną. Warunkiem podstawowym samodzielnego wynajmu jest posiadanie patentu żeglarza oraz możliwość jego poświadczenia odpowiednimi dokumentami. W innym wypadku wynajem łodzi wiąże się automatycznie z wynajęciem zawodowego, patentowanego żeglarza. Warto również wspomnieć, że firmy oferujące czarter wymagają wpłacenia kaucji. Biorąc pod uwagę wartość wynajmowanych łodzi – jest to całkowicie zrozumiałe. Kaucję taką zwraca się wynajmującemu w dniu zdania łodzi. Oczywiście jeśli nie uległa ona żadnym uszkodzeniom. Co chyba jasne, w momencie finalizacji umowy (a w wcześniej jej rezerwacji) potrzebne są dane osoby składającej takie zamówienie. Od podstawowych począwszy. Potrzebne więc będą dane personalne: imię i nazwisko, PESEL i numer dowodu osobistego (czasem zamiennie może być paszport). Poza tym dla ułatwienia możliwości kontaktu podaje się dane zamieszkania, e-mail oraz numer telefonu kontaktowego. Poza tym osoba wynajmująca jacht na własny rachunek musi najczęściej poinformować firmę realizującą tę usługę o rodzaju posiadanego patentu, jego randze oraz numerze.