Wąż do piaskowania: co to jest?

Wąż do piaskowania: co to jest?

Specjalny wąż przeznaczony do dostarczania substancji ściernych służy do piaskowania i śrutowania. Jego działalność polega na czyszczeniu piaskiem kwarcowym, korundem, szkłem i innymi substancjami ceramicznymi. Zobaczmy bliżej jak to wygląda.

Jaki wybrać wąż do piaskowania?

węże do piaskowaniaDługą żywotność węży do piaskowania osiągnięto dzięki odpornej na ścieranie warstwie wewnętrznej. Warstwa zewnętrzna z reguły wykonana jest z polimeru odpornego na ekstremalne temperatury i warunki wysokotemperaturowe, które z kolei można „ukryć” w oplocie tekstylnym. Przy wyborze węża do piaskowania należy zwrócić szczególną uwagę na właściwości odporności na zużycie warstwy wewnętrznej, ponieważ jest to jeden z głównych wskaźników w doborze produktów tej grupy. Ważne jest, aby znać grubość ścianki węża, aby użyć odpowiedniej tulei przeznaczonej do różnych celów. Węże do piaskowania stosuje się w warsztatach samochodowych lub zakładach metalurgicznych przy obróbce powierzchni metalowych, czyszczeniu ich z pozostałości starych farb, podkładów czy śladów rdzy. Oprócz tego stosuje się je do czyszczenia powierzchni drewnianych lub betonowych z brudu podczas prac budowlanych lub naprawczych. Dlatego też to właśnie proces obróbki determinuje wybór węża. Węże można dostać o dowolnej długości i rozmiarze. Istnieje również możliwość zamówienia gotowego węża do piaskowania wraz z końcówkami. Wszystkie węże przemysłowe posiadają niezbędne certyfikaty jakości i spełniają międzynarodowe normy. W instrukcji użytkowania znajdziemy przeznaczenie produktu oraz to, jakie materiały ścierne możemy wykorzystywać w tym celu.

Jak wspomniano powyżej, wąż jest elementem konstrukcyjnym urządzenia do piaskowania, przez który materiał ścierny jest doprowadzany na powierzchnię. W procesie pracy jest stale poddawana pewnym obciążeniom, aby maksymalnie chronić pracowników przed urazami, a także ochronić otaczający sprzęt.