Wybieramy spawarkę do warsztatu

Wybieramy spawarkę do warsztatu

Właściciele warsztatów mechanicznych, pojazdowych oraz samochodowych starają się wyposażać swoje firmy w wysokiej jakości przyrządy, urządzenia czy maszyny. Jednym z bardziej przydatnych oraz wymagających na etapie zakupu urządzeń, jakie są stosowane w warsztatach mechaniczno-pojazdowych jest spawarka. Czy opłaca się wybór tańszego modelu? Na co zwracać uwagę w czasie wyboru profesjonalnej spawarki do własnego warsztatu?

Dobieramy spawarkę MIG/MAG

spawarka mig mag lincoln do warsztatuNiezależnie od tego, czy spawarka jest potrzebna do warsztatu samochodowego czy specjalistycznego zakłady mechaniki, powinna zostać ona odpowiednio dopasowana do potrzeb firmy. W czasie wyboru należy uwzględnić zarówno rodzaj oraz grubość materiałów poddawanych spawaniu, ale również częstotliwość pracy takiego urządzenia. Ważnym aspektem będzie również tempo wykonywania spawów przez wykonywaną spawarkę. Korzystnym wyborem będzie dobra jakościowo spawarka mig mag lincoln do warsztatu. Podstawowymi aspektami, które w sposób bezpośredni są związane z ceną spawarki, to jej funkcjonalność, żywotność oraz wydajność. Nie należy decydować się na modele nieprofesjonalne do użytku warsztatowego, ponieważ wiąże się to z niewielką sprawnością urządzenia, znacznymi gabarytami oraz masą, wątpliwą jakością spawów, a także możliwością występowania wahań napięcia. Dodatkowo tanie spawarki nie zapewniają optymalnego wykorzystania prądu, co może się wiązać ze zwiększeniem ponoszonych przez warsztat kosztów.

Do profesjonalnego użytku wykorzystywane są dwa rodzaje spawarek, w tym popularne półautomaty spawalnicze MIG/MAG, jak również spawarki TIG. Migomaty wyróżniają się znaczną mocą, a także wyższym poziomem wydajności w porównaniu do spawarek MMA. W większości zakładów oraz warsztatów maszynowych czy pojazdowych wystarczającym rozwiązaniem jest dobrej jakości oraz dobrze wyposażony półautomat MIG/MAG wraz z butlą z gazem.