Wybór klocków kompatybilnych z Lego

Wybór klocków kompatybilnych z Lego

Odkąd mój syn skończył trzy lata uwielbia bawić się klockami. Na początku były to większe klocki, które łatwo było mu trzymać w dłoniach. Z czasem jednak, kiedy już z nim się obył zaczął fascynować się mniejszymi typu Lego. Starsza córka ma takie i to u niej je podpatrzył.

Który klocek pasuje do Lego?

klocki kompatybilne z legoCo prawda bałam się kiedy był młodszy o te małe elementy, ale teraz już wie jak nimi się bawić. Z czasem jednak zauważyłam, że syn bawiąc się wykazuje niesamowite upodobanie do tego typu klocków. Odkryłam także przy jednej z okazji urodzinowych, że klocki kompatybilne z lego nie dość, że są dużo tańsze, to jeszcze są bardzo dobrej jakości. Dzięki temu syn może otrzymywać większe zestawy na chociażby urodziny a my jako rodzice oszczędzamy w budżecie domowym. Kiedyś słyszałam o klockach, które pasują do Lego. Niemniej jednak nie mając doświadczenia z nimi i nie wiedząc jakie one są, postanowiłam sama to sprawdzić. Syn ma je już od dłuższego czasu i nadal są na tyle mocne, że trzymają się złączone razem. Mimo, że są używane bardzo często nie pękły ani się nie uszkodziły. Jakością i trwałością materiału z jakiego są wykonane mogę je porównać do tych z Lego. Cenowo jednak różnica jest mocno widoczna. Dzięki temu, że są kompatybilne z zestawami Lego po córce można je łączyć w dowolny sposób. Natomiast jeśli chodzi o wybór zestawów jest on dopasowany do aktualnych trendów jakie panują wśród dzieci. Co jakiś czas są wprowadzane nowe kolekcje a jak wiadomo dzieci chcą każde, dlatego warto pomyśleć jak zyskać na jakości nie wydając większych kwot.

My z mężem jesteśmy zadowoleni z zakupów klocków równie mocno jak syn. My się cieszymy, że może się rozwijać poprzez zabawę. Natomiast on ma przy tym mnóstwo frajdy a różnica w jakości klocków jest żadna, dlatego właśnie je kupujemy.