Wygodne i miękkie poduszki

Wygodne i miękkie poduszki

Dziecko na każdym etapie rozwoju wymaga nieco innych akcesoriów, które ułatwiają mu zarówno dobry sen, zabawę czy odpoczynek. Należy więc obserwować uważnie dziecko i odpowiednio dobrać rzeczy do jego wieku.

Wybór odpowiedniej poduszki dziecięcej

wygodna poduszka dla dzieckaZdrowy i niezakłócony sen potrzebny jest w każdym wieku. Szczególnie ważny jest u dzieci, ponieważ pomaga im unikać chorób, wzmacnia odporność i regeneruje organizm. Odpowiednia i wygodna poduszka dla dziecka jest istotnym elementem, który pozwoli mu wypoczywać. Kiedy dziecko się urodzi, w kołysce najbezpieczniej jest unikać poduszki. Dopiero, gdy przeniesiemy niemowlaka do łóżeczka, możemy podłożyć mu pod głowę płaską poduszkę. Należy pamiętać, że nie powinna być ani zbyt miękka, ani zbyt twarda, bo wpływa to na wygodę, a tym samym jakość snu. Im dziecko jest większe, tym samym poduszka powinna się powiększać. Warto zainwestować w model, w którym sami będziemy mogli regulować wypełnienie. To praktyczne i dobre rozwiązanie. Należy zwrócić uwagę na rodzaj jej wypełnienia, który jest ważny choćby ze względu na alergie. Możemy zdecydować się na wypełnienie syntetyczne, które jest antyalergiczne lub tradycyjne  z puchu czy pierza. Na rynku dostępne są modele poduszek z wypełnieniem z włókien bambusa, prosa, łusek gryki lub jedwabiu. Szczególnie polecane są łuski gryki, które dopasowują się do kształtu głowy. Wszystko zależy od wieku dziecka, wygody, jaką chcemy mu zapewnić, a także często od ceny. Warto jednak zainwestować w nieco droższą poduszkę i zyskać pewność, że pomoże utrzymać komfort snu. 

Wszystkim rodzicom zależy na zapewnieniu jak najlepszych warunków rozwoju dziecka. Łączy się to szczególnie mocno z zapewnieniem odpowiednich warunków do spokojnego snu, więc wybór poduszki jest istotny.