Wynajem lasera jako usługa dodatkowa

Wynajem lasera jako usługa dodatkowa

Zakupiłam laser do depilacji do swojego salonu kosmetycznego i to był strzał w dziesiątkę. Zakup szybko mi się zwrócił, a ja nie mogłam narzekać na brak klientek. Miałam coraz większą wprawę w depilacji, także też szybciej ustawiałam parametry mocy na urządzeniu laserowym. Biznes miał się dobrze.

Opłacalne wynajmowanie lasera

dochodowy wynajem lasera do depilacjiJednak były takie okresy w których klientki rzadko przychodziły. To był okres wiosenno-letni. Klientki wolały depilować się na jesień i zimę, bo wtedy nie widać odrastających włosków, których nie można wyrywać, ani też nie widać podrażnień po depilacji. Nosi się długie spodnie i spódnice. Latem sprzęt tylko stał i się kurzył. Postanowiłam, że pora to zmienić. Uznałam, że dochodowy wynajem lasera do depilacji to będzie dobry pomysł. Skoro ja go nie używam, to może komuś innemu się przyda? Laser nie będzie stał nieużywany, a ja jeszcze na tym zarobię. Postanowiłam dać ogłoszenie na stronie lokalnej dla kosmetyczek o mojej ofercie. Zgłaszały się do mnie kosmetyczki, które chciały wypróbować sprzęt przed zakupem, jak również wypożyczyć go na kilka dni, by obsłużyć kilka klientek i potem oddać. Jak dla mnie nie miało to żadnego znaczenia z jakich powodów chciały ten laser wypożyczyć. Ważne, że ktoś był chętny i był skłonny zapłacić. Współpraca z dziewczynami szła bezproblemowo. Laser był zwracany na czas, a opłaty wnoszone. To zdecydowanie był dobry pomysł by wypożyczać swój sprzęt. Teraz się zastanawiam czy nie oferować też innych urządzeń na wynajem.

Teraz mój salon kosmetyczny może więcej zarabiać, bo sprzęt jest w ciągłym użyciu. Wśród klientek depilacja laserowa jest niezwykle popularna, także wiadomo, że warto mieć lasery u siebie w salonie. Jak kogoś nie stać na zakup to może u mnie wynająć urządzenie laserowe do depilacji.