Wysokiej jakości grzejniki

Skuteczne ogrzanie domu to jedno z wielu wyzwań, przed jakimi stoją projektanci, firmy budowlane oraz producenci urządzeń grzewczych. Kwestia funkcjonalnego ogrzewania to w naszym klimacie priorytetowa sprawa.  Gdy zima ukazuje swoje srogie oblicze, grzejnik staje się bardziej przyjazny niż kiedykolwiek. Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów grzejników, podzielonych ze względu na rozmaite czynniki.
Grzejniki możemy podzielić ze względu na:

1. Dedykowane pomieszczenie:
grzejniki pokojowe – jak sama nazwa wskazuje, grzejniki pokojowe przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach pokojowych. Zapewniają poczucie ciepła i komfortu w mieszkaniach. Wśród nich wyróżnia się dwie grupy grzejników: stalowe oraz miedziane i aluminiowe.
grzejniki łazienkowe – te grzejniki imitują ciepło w łazienkach. Ze względu na przeznaczenie pomieszczenia pełnią również funkcję suszarki dla wilgotnych ręczników i ubrań. Najczęściej grzejniki łazienkowe wykonane są z miedzi lub z caluminium, a także ze stali (najpopularniejsze). Występują zazwyczaj w formie drabinkowej.
nagrzewnice – urządzania służące do przekazywania ciepła. Można spotkać się z trzema rodzajami nagrzewnic: wodnymi, olejowymi oraz gazowymi. Stosuje się je do ogrzewania pomieszczeń o dużych powierzchniach, takich jak hale, magazyny, warsztaty itp.

2. Dodatkowe funkcje:
grzejniki dekoracyjne i ozdobne – można określić je produktami najwyższej klasy. Cechują się nie tylko funkcją użytkową, ale także estetyczną. Ich niesamowite kształty i kolory dodają pomieszczeniom nowego wyrazu. W zależności od charakteru wnętrza istnieje możliwość wyboru zarówno modeli eleganckich, klasycznych, jak i bardziej swobodnych.
grzejniki artystyczne – dotychczas grzejnik traktowany był jako funkcjonalny, niezbędny element w każdym domu. Grzejniki artystyczne wyznaczyły nowe standardy w dziedzinie urządzeń grzewczych. Niezwykła forma takich grzejników może zachwycać. W ofertach znajdują się grzejniki w rozmaitych kształtach, kolorach i powierzchniach, np. przypominające ornament roślinny, labirynt czy skamielinę.

3. Ulokowanie:
grzejniki podokienne – ogrzewacze doskonale nadające się na montaż pod oknami. Ze względu na przystosowanie muszą mieć odpowiednią wysokość i długość.
grzejniki kanałowe – tego typu grzejniki montowane są w podłogach ogrzewanych pomieszczeń. Niewątpliwym ich atutem jest to, że nie zajmują przestrzeni użytkowej mieszkań. Dzięki szybko działającemu elementowi grzejnemu błyskawicznie reagują na wszelkie zmiany temperatury.
grzejniki stojące – idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie nie istnieje możliwość zamontowania tradycyjnych grzejników naściennych. Są zróżnicowane ze względu na budowę, mogą występować np. w formie ławeczki.

4. Sposób działania:
grzejniki konwekcyjne – są to grzejniki elektryczne, wymagające sporego poboru prądu. Ich działanie opiera się na „wciąganiu” powietrza, nagrzewaniu go, a następnie wydmuchiwaniu. Stosuje się je zazwyczaj w wyjątkowych sytuacjach.
grzejniki konwektorowe – grzejniki zazwyczaj wodne, oddające ciepło poprzez grawitacyjny ruch powietrza. Są w nich umieszczone miedziane rury z nasuniętymi aluminiowymi blachami. Szybko się rozgrzewają, ale też szybko stygną.
grzejniki dynamiczne – to urządzenia wyposażone w nowoczesny, dynamiczny system, który w procesie grzewczym wykorzystuje najnowszą, superwydajną technologię grzewczą (LOW H2O). Układ oddawania ciepła osiąga w przypadku tych grzejników pełną moc nominalną.

Jak widać powyżej, na rynku funkcjonuje wiele rodzajów grzejników. Wybierając odpowiedni, należy wziąć pod uwagę przedstawioną kwalifikację i kierować się ustalonym przeznaczeniem ogrzewacza oraz warunkami, w jakich ma on spełniać swoją funkcję.

Dodaj komentarz