Wysokiej jakości sitodruki

Wysokiej jakości sitodruki

Współczesna branża poligraficzna z powodzeniem wykorzystuje nowoczesne rozwiązania w postaci technologii cyfrowej. Wydruki tego typu umożliwiają przede wszystkim wydruk prac fotograficznych o wysokiej rozdzielczości, z zachowaniem jakości zdjęcia, kolorystyki oraz dużej ilość szczegółów. Możliwe jest realizowanie tego typu wydruków zarówno na mniejszym jak i większym formacie, także różnego typu materiałach.

Zastosowanie sitodruku w poligrafii

suszarki do sitodrukuPomimo nowoczesnej technologii, która jest powszechnie wykorzystywany we współczesnej branży technologicznej, tradycyjne metody wykonywania wydruków w dalszym ciągu cieszą się sporą popularnością. Mowa tutaj między innymi o technice sitodruku, która ma w dalszym ciągu szerokie zastosowanie. Wynika to z faktu, iż za pośrednictwem tej metody, możliwe jest wykonanie wysokiej jakości wydruków, na różnego typu materiałach, tak samo wieloformatowych jak również mniejszych. Dlatego suszarki do sitodruku to elementy niezbędne w pracownikach poligraficznych, które świadczą swoje usługi w oparciu o realizację sitodruku. Przede wszystkim wykorzystanie dodatkowego urządzenia, które przyśpiesza schnięcie wydruków, przekłada się na efektywniejszą pracę. W szczególności podczas realizacji dużej liczby zleceń, odgrywa to rolę strategiczną w wywiązywaniu się z terminów prac.

Dzięki sitodrukowi można wykonać wiele odbitek tego samego motywu. Kolory, poprzez specjalne farby, są odporne na działanie promieni UV, co przekłada się na ich świeżość i wyrazistość przez długi czas. Dodatkowo odporne są na działanie różnego typu detergentów. W celu wykonania wydruku stosuje się specjalne matryce, czyli szablony, na podstawie których realizowane są poszczególne zlecenia. Matryce te mogą posłużyć do wykonania dużej liczby odbitek tego samego wydruku.