Wytrzymała folia polipropylenowa

Wytrzymała folia polipropylenowa

Nie da się ukryć, że tworzywa sztuczne znaleźć można niemalże wszędzie. W różnorodne folie pakowane są nie tylko przedmioty codziennego użytku, ale również żywność. Można się zastanawiać, z czego zrobiona jest taka folia i jakie jeszcze może mieć zastosowanie. Na jej temat mało kto ma większą wiedzę. Polipropylen jest jednym z dwóch najbardziej powszechnych tworzyw sztucznych.

Charakterystyka folii polipropylenowej

folia polipropylenowaJuż wiele lat temu zaczęto produkować folie, które dziś znajdują zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Folia polipropylenowa należy do grupy tworzyw termoplastycznych. Powstaje z polipropylenu, który jest tworzywem powszechnie wykorzystywanym w produkcji. Wykazuje bardzo dużą odporność chemiczną. W temperaturze pokojowej jest odporna na działanie kwasów, zasad, soli i rozpuszczalników organicznych. Charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i niską przepuszczalnością pary. Folię polipropylenową o dużej przejrzystości wykorzystuje się do pakowania kosmetyków, zabawek, produktów IT, produktów poligraficznych i artykułów papierniczych. Folia ta jest wykorzystywana również do pakowania żywności. Jej głównymi zaletami jest dużą wytrzymałość, wysoka jakość, bardzo dobra przejrzystość i transparentność. Doskonale zabezpiecza produkty przed uszkodzeniem mechanicznym i przenikaniem wilgoci.

Niemalże każdego dnia możemy kupić jakiś produkt zapakowany w folię polipropylenową. Jest ona materiałem zabezpieczającym i nie ma szkodliwego wpływu na produkty żywnościowe. Wręcz przeciwnie, może przedłużyć ich trwałość i zapobiec zawilgoceniu. Folia odporna jest na działanie tłuszczów i wody. Dużą jej zaletą jest również to, że może zostać poddawana wielokrotnemu recyklingowi. Produkowana może być w różnych kolorach.