Jaką zabawkę wybrać dla dziecka?

Jaką zabawkę wybrać dla dziecka?

Od kilku lat rynek zabawek bardzo się rozwija. Co rusz wchodzą na półki sklepowe wchodzą jakieś nowe. Oglądając telewizję, zwłaszcza przed świętami czy Dniem Dziecka, zauważyć możemy ogrom reklam promujących zabawki obecnie znajdujące się w modzie, co wzbudza zdecydowanie pożądanie dzieci, które chciałby mieć każdą.

Jaką zabawkę kupić dziecku? Czemu powinna być to zabawka edukacyjna?

zabawki edukacyjneMądrzy rodzice oczywiście dobrze przemyślą swój wybór inni kupią to co dziecko sobie zażyczy, nie patrząc czy taka zabawka ma sens, a niektóre pomysły producentów są naprawdę zaskakujące. Pamiętam największy absurd w świecie zabawek, kiedy to jeden z czołowych producentów wymyślił śmierdzące zabawki. Miały one zapachy między innymi starej ryby, śmieci czy zgniłych skarpet. Oczywiście był na to wielki bum, w związku z czym dzieciaki biegały z czymś takim. Jednak same nie zakupiły sobie takich oryginalnych zabawek, musiały dostać je od rodziców, którzy pominęli przy swoim wyborze porządne zabawki kreatywne dla dzieci. Moim zdaniem zabawki edukacyjne dla dzieci mają sens, gdyż wnoszą w ich życie wiele dobrego. Przede wszystkim wspomagają rozwój umysłowy poszerzając wiedzę o nową wiedzę czy umiejętności. Zarówno już zabawki edukacyjne dla 4 latka jak i starszych dzieci pomagają w ćwiczeniu pamięci, koncentracji, spostrzegawczości, kojarzenia, a także w pozytywny sposób wpływają na wyobraźnię poszerzając kreatywne horyzonty.

Jednak to nie jedyna ich zaleta, bowiem gry umysłowe, do zabawy angażują również i rodziców, dzięki czemu nie pozostawiają oni swoich dzieci samych sobie, a czynnie biorą udział w zabawie z nimi, polepszając w ten sposób relacje, gdyż pamiętajmy, że żadna zabawka nie jest w stanie zastąpić dziecku czasu spędzonego z rodzicem.