Zabezpieczenie łóżeczka za pomocą ochraniaczy modułowych

Zabezpieczenie łóżeczka za pomocą ochraniaczy modułowych

  • Post author:
  • Post category:Zabawki

Wybór odpowiedniego miejsca do spania, dla najmłodszego członka rodziny nie należy do prostych zadań. Taki mebel musi spełniać szereg wymagań, jakie stawiają świeżo upieczeni rodzice. Łóżeczko powinno być przede wszystkim bezpieczne, a do tego przyczyni się solidna konstrukcja. Materiały wątpliwej jakości z pewnością nikogo nie usatysfakcjonują i nie zagwarantują tej samej pewności, co wytrzymałe tworzywa jak np. drewno.

Jakie ochraniacze do zabezpieczenia łóżeczka?

ochraniacz na łóżeczko modułowyWażne są także aspekty wizualne, ale także funkcjonalność. Łóżeczka drewniane są wybierane zdecydowanie najczęściej, jednak jak wszystkie mają one swoje wady. Główną z nich, jest zdecydowanie twardość szczebelków i przestrzenie pomiędzy nimi. O ile dziecko jest starsze, nie stwarza to dla niego zagrożenia. Jednak w pierwszych miesiącach życia, warto zabezpieczyć ten element miejsca do spania. Do tego doskonale sprawdzi się ochraniacz na łóżeczko modułowy. To miękkie poduszeczki, które chronią brzdąca przed uderzeniem się i włożeniem rączek między szczebelki. W zależności od wybranego rodzaju montuje się je za pośrednictwem wiązań lub rzepów. To sprawia, że bardzo łatwo je dowolnie modyfikować w zależności od własnych potrzeb i wymiarów kołyski. Rynek ofert w tym zakresie jest bardzo bogaty, w związku z czym bardzo łatwo dopasować ochraniacze pod swoje preferencje, czy nawet wystrój pokoju maluszka. Mogą być jednokolorowe, jak i posiadać obrazki, które dodatkowo będą stymulowały brzdąca.

Przydatnym atutem jest fakt, że często istnieje możliwość wyboru wypełnienia, zatem jeśli dziecko jest alergikiem, warto zdecydować się np. na kulki silikonowe. Wciąż pozostaną miękkie, a nie będą uczulać niemowlaka. Ochraniacze mogą być przydatne również w późniejszym czasie, ponieważ to dobry sposób na odsłonięcie dziecka od bodźców, których często jest dość sporo nawet w domu.