Zakup wież sygnalizacyjnych do firmy

Zakup wież sygnalizacyjnych do firmy

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników oraz optymalizacji procesów produkcyjnych należy w zakładzie wdrażać różnego rodzaju usprawnienia. Jednym z ważniejszych sektorów jest przepływ informacji pomiędzy pracownikami. Dodatkowo maszyny powinny również mieć możliwość wysyłania sygnałów odnośnie aktualnego statusu. Pozwala to zlikwidować zbędne przestoje, a także lepiej zarządzać konkretnym sprzętem czy linią technologiczną.

Do czego służy wieża sygnalizacyjna?

wieże sygnalizacyjneJest to niezwykle istotne w perspektywie wydajności, a co za tym idzie również dochodów. Właśnie dlatego w przemyśle powszechnie stosuje się wieże sygnalizacyjne, które pozwalają na przekazanie stosownych informacji. Wieże składać się mogą z kilku segmentów świetlnych w różnych kolorach. Dodatkowo każdy segment może mieć możliwość generowania różnych efektów świetlnych. Oprócz tego urządzenie może być wyposażone w opcjonalny moduł dźwiękowy. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są rozwiązania różnych producentów. Niektóre z wież są łączone na stałe w procesie produkcyjnym inne z kolei są modułowe. Oznacza to, że w trakcie eksploatacji możliwa jest chociażby wymiana modułów z kolorami czy zmiana ich ułożenia. Sprzęty te najczęściej montuje się bezpośrednio na maszynach lub w bliskim ich sąsiedztwie. Są one zasilane napięciem stałym 24 V DC lub napięciem sieciowym 230 V AC.

Warto wspomnieć, że tego typu osprzęt bez problemu kupić można w sklepach stacjonarnych zajmujących się dystrybucją takich urządzeń. Oprócz tego sprzęt może być również zamówiony za pośrednictwem sklepu internetowego. Dla użytkownika ważne są również dodatkowe funkcjonalności takie jak chociażby możliwość przesyłu danych z wykorzystaniem Bluetooth, Ethernet czy innych interfejsów komunikacyjnych. Dane są następnie zbierane w bazie danych, która znajduje się na serwerze firmy.