Zalety pieluch flanelowych

Zalety pieluch flanelowych

Bardzo cenię sobie ekologię i dbanie o środowisko naturalne. Dlatego jak tylko zaszłam w ciąże, wiedziałam że nie będę korzystać z jednorazowych pieluch dla mojego dziecka. Stanęłam więc przed wyborem najlepszych pieluch wielorazowych, które będą nie tylko wygodne dla dziecka, ale i praktyczne w praniu i codziennym użytkowaniu. Na szczęście szybko znalazłam pieluszki, które według mnie są idealne.

Poszukiwania flanelowych pieluch dla dzieci

pieluchy flanelowe dla dzieciUznałam, że pieluchy flanelowe dla dzieci będą najlepsze. Przede wszystkim ze względu na hipoalergiczność materiału z którego zostały wykonane. Jest on bardzo delikatny i chłonny zarazem. Wiele znanych mi mam wypowiadało się w samych superlatywach o flanelowych pieluszkach. Dzięki swojej chłonności chronią one ubranka dziecka przed nasiąknięciem moczem. Dodatkowo chłonne wkłady zbierają mocz w takim miejscu, że nie ma on bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka. W ten sposób maluch jest zabezpieczony przed otarciami, odparzeniami, a także infekcjami dróg moczowych. Po kupno odpowiednich pieluszek wybrałam się do galerii handlowej, gdy byłam jeszcze w ciąży. W jednym ze sklepów dziecięcych znalazłam tam takie pieluszki w bardzo dobrej cenie. Postanowiłam je zakupić. Po tym jak urodziło się moje dziecko, doszłam do wniosku że dobrze będzie dokupić większą ilość pieluch. Tym razem skorzystałam ze sklepu internetowego.

To był bardzo dobry wybór, ponieważ flanelowe pieluchy były na internecie jeszcze tańsze i mogłam od razu zakupić cały komplet. Byłam bardzo zadowolona z tego produktu, ponieważ był on niezwykle wygodny. Z łatwością nauczyłam się w odpowiedni sposób formować pieluchę tak, aby nie krępowała ona ruchów dziecka. Samo pranie flaneli również jest banalnie proste, ponieważ materiał ten nie niszczy się w pralce.