Zarządzanie projektem – Scrum

Zorganizowaliśmy wspólnie ze znajomym szkolenia dla przedsiębiorców, a ten ostatnio powiedział mi, że w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się właśnie szkolenia Scrum, które to dotyczyć mogą wiele firm w dzisiejszych czasach. Co najważniejsze, takie firmy rozwijają się w zastraszającym tempie i podobnie szybko chcą szkolić swoich pracowników do tego, aby ci mogli wykorzystywać na przykład metodologię scrum w praktyce.

Scrum w firmach

scrum o zwinnym zarządzaniu projektamiPraktyka czyni mistrza, podobno, jednak my w swojej firmie szkoleniowej kierujemy się zasadą, że warto dokładnie przyswoić teorię, szczególnie jeśli chodzi o zupełnie nowe zagadnienia, takie jak scrum. Scrum to dość nowa dziedzina w firmach. Wiele z nich już teraz zatrudnia pracowników na takie stanowiska, aby sprawniej realizować projekty dla swoich klientów. Co ważniejsze, ta metodologia scrum o zwinnym zarządzaniu projektami sprawia, że prace wykonywane przez cały zespół projektowany są o wiele bardziej sprawne i klienci mogą oczekiwać pierwszych efektów pracy działów po kilku dniach. Jednak to wszystko uczą się nasi klienci właśnie poprzez uczestniczenie w takich szkoleniach. Do szkoleń ze Scrum przede wszystkim zatrudniamy doświadczonych mówców oraz osoby, które z tą dziedziną mają wiele wspólnego od samego jej początku. Istnieje nawet specjalna organizacja, która rozpoczęła w Polsce w ogóle ideę pracy ze Scrum i to od niej właśnie zaczęliśmy kontakt jeśli chodzi o pozyskanie osób do współpracy w tym zakresie.

Teraz nasze szkolenia ze Scrum są polecane na rynku i coraz więcej klientów decyduje się brać w nich udział. Są to przeważnie osoby, które związane są z pracą w agencjach reklamowych oraz projektowych, które zostały wysłane albo przez swojego szefa, albo na własną rękę szukają nowych możliwości na znalezienie zatrudnienia.