Żeglarstwo – miłość do wody

Żeglarstwo – miłość do wody

Z roku na rok sukcesywnie wzrasta ilość osób, które choćby w czasie weekendów wyjeżdżają nad wodę. Kiedyś takie wyjazdy były przeznaczone jedynie dla wędkarzy, którzy zabierali swoje pontony czy niewielkie kajaki, pakowali wędki i przynętę i wyjeżdżali, aby nie tyle łowić ryby, co zachwycać się pięknem przyrody.

pontonWspółczesny miłośnik wody może być nadal wędkarzem, ale coraz częściej pojawiają się także miłośnicy podróżowania różnego rodzaju łodziami, wyposażonymi w silniki zaburtowe. Trudno co prawda mówić, że po polskich rzekach czy jeziorach mazurskich daje się pływać bez przeszkód, ale spędzenie tygodnia czy dwóch na łodzi nie powinno być problemem.
Przed wyprawą warto się odpowiednio przygotować, dlatego sklep żeglarski z powodzeniem pozwoli na uzupełnienie zapasów. Coraz częściej w takich sklepach można znaleźć wszystko – od potrzebnego osprzętu i wyposażenia łodzi aż po ubrania i niezbędne akcesoria. Wybór nowego silnika nie jest już problemem, bowiem właściciele łodzi mają do wyboru silniki elektryczne i spalinowe o różnej mocy, a jedyną przeszkodą w ich wyborze mogą być możliwości finansowe właściciela łodzi.
Obok sprzętu i wyposażenia przeznaczonego do cumowania, olinowania i licznych lin, okuć i relingów bardzo przydatne mogą być także nieco inne elementy wyposażenia. Wygodne poduszki do kajuty, kuchenki i naczynia do gotowania czy rozmaite półeczki na telefon, naczynia czy inne przydatne przedmioty mogą być równie ważne do zaplanowania podróży doskonałej.

Planując podróż łodzią warto pamiętać, że część z tych wyjazdów będzie raczej krótka i nadal poświęcona będzie na łowienie ryb. W tym przypadku należy sprawdzić, czy sprzęt wędkarski nie wymaga uzupełnienia, a jeśli wybieramy się na łowiska, to warto także sprawdzić, czy posiadany przez nas kombinezon lub kurtka nadal spełniają swoje funkcje.