Zestaw do osmotycznego uzdatniania wody

Zestaw do osmotycznego uzdatniania wody

Od jakiegoś czasu bardzo interesuje się tematyką zdrowego odżywiania. Dbam o regularność posiłków, uprawiam aktywność fizyczną, ograniczyłam alkohol, czytam etykiety produktów, a także wiele artykułów odnośnie racjonalnego żywienia. Ważnym elementem jest także spożywanie odpowiedniej ilości wody.

Jak filtrowana woda to tylko po mineralizacji

dobre filtry do odwróconej osmozy z WarszawyWoda jest nam niezbędna do życia tak samo jak powietrze. Odwodnienie powoduje spustoszenie w naszym organizmie, a nawet prowadzi do śmierci. Każdy człowiek powinien spożywać przynajmniej 30 mililitrów na każdy kilogram ciała. Aby dochować tych norm, zakupiłam dla siebie specjalnie butelkę z filtrem wody, dzięki czemu mogłam ją stale uzupełniać, w każdym miejscu. Jednak w jednym z artykułów wyczytałam, że filtrowana woda jest wysycona z wszystkich minerałów, niezbędnych naszemu organizmowi. Postanowiłam zatem znaleźć inne rozwiązanie i tak natrafiłam na osmotyczne filtry wody. Dzięki nim można oczyścić w 100% wodę z zanieczyszczeń o wielkości od 0,1 do 0,001 mikrometra, jak jony azotanów i rozpuszczonych soli, metali ciężkich, pierwiastków promieniotwórczych, a nawet usuwają bakterie i wirusy, a do tego montuje się je wraz z mineralizatorem, który uzupełnia wodę w niezbędne minerały. Skonsultowałam się zatem z jednym z producentów oferujących dobre filtry do odwróconej osmozy z Warszawy. Na początek odwiedził mnie monter, który ocenił i określił jak trzeba będzie podłączyć filtr. Ja chciałam mieć jedynie wodę filtrowaną w kuchni, ale możliwe są także instalacje, które filtrują również wodę użytkową.

W przyszłości zastanawiam się nad takim rozwiązaniem z tego względu, że podobno ma to duży wpływ na wygląd skóry i włosów, a także żywotność urządzeń jak zmywarka czy też pralka. W zestawie z filtrami osmotycznymi był również mineralizator. Drobnym minusem takiego rozwiązania jest konieczność zrobienia nieco miejsca pod zlewem na montaż filtra oraz mineralizatora, a także zbiornika na przefiltrowaną wodę.