Zwolnienia grupowe w jednej z największych firm – pełna księgowość program

Zwolnienia grupowe w jednej z największych firm – pełna księgowość program

Niestety kryzys ekonomiczny dosięga kolejne branże. Właściwie każdego dnia docierają do nas informacje o tym, że upadają albo wchodzą w stan niewypłacalności kolejne przedsiębiorstwa.

Pełna księgowość program trudniej dostępny

pełna księgowość programWłaśnie do tej grupy dołączyła jedna z największych w Polsce firm zajmująca się projektowaniem oprogramowania dla firm w tym między innymi pełna księgowość program czy też programów księgi przychodów i rozchodów. Przedsiębiorstwo zatrudniające dotychczas ponad czterysta osób zdecydowało o zwolnieniu aż pięćdziesięciu czterech. Zwolnienia to duże zaskoczenie nie tylko dla firm konkurencyjnych, które nie miały pojęcia o problemach największej konkurencji ale także dla samych pracowników, którzy również się takiego obrotu sprawy nie spodziewali. Wszystkim pracownikom, którym wręczono wypowiedzenia zostanie oczywiście wypłacony odpowiedni ekwiwalent pieniężny. Natomiast sporej części pracowników zostały zaproponowane niższe stanowiska oraz mniejsze pieniądze, dlatego też nie można póki co powiedzieć ile dokładnie osób zrezygnuje jeszcze z pracy. Zwolnieni pracownicy, mimo że w szoku, myślą już i mają nadzieję, że uda im się znaleźć zatrudnienie w innych konkurencyjnych dotąd przedsiębiorstwach. Pozostali pracownicy, nie ukrywają, iż boją się o przyszłość firmy oraz swoją. Przyznają otwarcie, że mają świadomość, iż podobna sytuacja może się powtórzyć i ich stanowiska wcale nie są pewne.

Niestety do podobnej sytuacji doszło także w innej firmie świadczącej te same usługi, tyle, że zatrudniającej o wiele mniejszą liczbę pracowników – tam również doszło do zwolnień. Miejmy nadzieję, że nie zwiastuje to jeszcze poważniejszych problemów w tej branży.