Zwyrodnienie stawów w młodym wieku

Zwyrodnienie stawów w młodym wieku

Od pewnego czasu pobolewały mnie kolana. Ignorowałam ten fakt dlatego że nie utrudniało mi to jakoś specjalnie życia. Używałam tylko kilku różnych maści przeciwbólowych z apteki i na początku się sprawdzały, kolana po posmarowaniu przestawały boleć i zapominałam o tym, że bolały. Oczywiście wszystko ma swój kres i niestety boleśnie się o tym przekonałam.

Niemiłosierne zwyrodnienie stawów w kolanach

zwyrodnienie stawów kolanowychPo silnym ataku bólowym kolan stwierdziłam, że tylko wizyta u lekarza mi pomoże i przyniesie ulgę. Oczywiście nie miałam czasu, żeby iść do poradni się umówić wiec siedziałam godzinę przy telefonie próbując się dodzwonić. Kiedy już prawie zrezygnowałam nagle odezwał się głos w słuchawce. Po rozmowie z panią rejestratorką zapisałam sobie w swoim notesie datę wizyty, żeby jej nie przegapić. Z terminami było ciężko, ale na moje szczęście ktoś zrezygnował z wizyty i mogłam iść do lekarza już w następnym tygodniu. Musiałam przecierpieć parę dni, ale wierzyłam ze będzie wszystko dobrze. Nadszedł czas wizyty, lekarz zbadał dokładnie moje kolana i ogólnie czucie w całych nogach. Zrobił mi też USG stawów kolanowych. Okazało się, że mam zwyrodnienie stawów kolanowych. Przestraszyłam się, bo nie wiedziałam za bardzo co to znaczy, ale lekarz wszystko mi wytłumaczył. Okazało się, że dało się z tym żyć przyjmując odpowiednie leki i wykonując ćwiczenia. Zapisałam się od razu na wizytę kontrolną i kilka godzin z fizjoterapeutą, aby nauczyć się odpowiednich ćwiczeń.

Po kilku miesiącach regularnych badan i ćwiczeń po zwyrodnieniach nie było nawet śladu. Okazało się ze udało mi się to wyleczyć i mogłam spokojnie żyć ze świadomością ze nie będą mnie bolec kolana przy większym wysiłku. Oczywiście musiałam robić kontrole u lekarza, ale to było tylko dla mojego dobra.